Haber

Beyrut’ta Gazzeli çocuklara destek gösterisi düzenlendi

İsrail’in abluka ve yoğun saldırılarını sürdürdüğü Gazze Şeridi’nde Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta çocuklarla dayanışma gösterisi düzenlendi.

Beyrut’un güneyinde Hizbullah’ın kalesi olarak bilinen Dahiye bölgesindeki İmam Kazım Camii önünde düzenlenen eyleme yüzlerce kişi katıldı.

Filistin ve Hizbullah bayraklarının taşındığı eylemde, İsrail’in Gazze saldırısı ile ABD ve Avrupa ülkelerinin bu saldırılara verdiği destek kınandı.

Gazze’de öldürülen çocukların fotoğraflarını taşıdılar

Göstericiler, “Ya Lebbeyk ya Gazze”, “Ya Lebbeyk ya Kudüs” sloganları atarken, İsrail ordusunun hava saldırılarında hayatını kaybeden çocuk ve bebeklerin posterlerini taşıdı.

Hizbullah Yürütme Kurulu Başkan Vekili Şeyh Ali Dammuş gösteride yaptığı konuşmada, İsrail’in ABD ve Avrupa ülkelerinin desteğiyle Gazze’de hastaneler de dahil olmak üzere hastanelerin önünde çocuklara yönelik büyük katliamlar gerçekleştirdiğini söyledi. tüm dünyanın gözleri.

İsrail saldırılarının en büyük kurbanlarının çocuklar olduğunu vurgulayan Dammuş, hiçbir ahlaki, insani, dini ve hukuki çizgisi olmayan İsrail’in vahşi baskınlar yaptığını belirtti.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nde 7 Ekim’den bu yana gerçekleştirdiği saldırılarda 5 bini çocuk 12 binden fazla Filistinli hayatını kaybetti.

haber-sivasli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu