Haber

Başkan Abdullah Özyiğit mağdur satış alanında incelemelerde bulundu

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Deniz Mahallesi’nde hazırladıkları kurban satış alanını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Önder Abdullah Özyiğit, kurban satış alanını alıcı ve satıcılar için sağlıklı ve konforlu bir şekilde hazırladıklarını söyledi.

Kurban Bayramı hazırlıklarını sürdüren Mersin Yenişehir Belediyesi, Deniz Mahallesi 26’ncı Sokak’ın batısındaki 10 bin metrekarelik araziyi kurban satış alanı olarak belirledi. Bölgede 100 metrekarelik alanda her biri kurban satışı yapacak 91 esnaf bulunuyor. Bölgede kurban satanlar için seyyar tuvalet ve duş ünitesi de kuran Yenişehir Belediyesi, seyyar kesimin de yapılabileceği alanın temizliği için ekipleriyle birlikte çalışıyor.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, vatandaşların kurban ibadetini sağlıklı koşullarda yapabilmeleri için gerekli hazırlıkları yaptıklarına, kurban satış alanını ziyaret ederek incelemelerde bulunduklarına, satıcılar ve vatandaşlarla bir araya geldiklerine işaret etti. Önder Özyiğit, “Kurban Bayramı yaklaşıyor, Yenişehir Belediyesi olarak hemşehrilerimizin namazlarını en iyi koşullarda kılabilmeleri için gerekli hazırlıkları yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Temizlik, Zabıta ve Fen İşleri Müdürlüğünden ekiplerimizle her yerdeyiz. Hemşerilerimin bayramını şimdiden tebrik ediyor, aileleri ile birlikte nice mutlu ve huzurlu bayramlar diliyorum.”söz konusu.

Yenişehir’de kurbanlık kesim alanları belirlendi

Yenişehir Belediyesi de ilçede kurban kesilecek yerleri belirledi. Deniz Mahallesi’nde kurulan alanda vatandaşlar hem kurbanlık satın alabilecek hem de bölümlerini yaptırabilecek. Ayrıca Akkent Mahallesi mahalle pazarı, Eğriçam mahalle mahalle pazarı, Aydınlıkevler mahalle mahalle pazarı, Çiftlikköy mahalle mahalle pazarı, Hürriyet Mahallesi dere boyu mahalle pazarı, Yenişehir Belediyesi ana hizmet binası otoparkı ve Buyruklar’da sağlıklı koşullarda kurban kesimi yapılabilmektedir. Semt. Belirlenen yerler dışında park, yol, kaldırım gibi alanlarda fedakarlık yapanlara 1.295 TL idari para cezası uygulanacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu